“Zehir tacirlerine göz açtırmayacağız”

Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı öncesi okul ve okul çevresindeki güvenlik konularını Emniyet, Jandarma ve Okul Müdürleri ile görüştü.Toplantının açılış konuşmasını yapan Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş zehir tacirlerini hedef alarak sert açıklamalarda bulundu. Aktaş konuşmasında Suruç gençleri, çocukları hepimizin Kaymakam olarak Eğitimciler olarak polisiyle, askeriyle okul aile birlikleri ile çocuklarımıza sahip çıkacağız, kimsenin çocuklarımızı gençliğimizi zehirlemeye hakkı yok bu konuda kırmızı çizgimiz bellidir zehir tacirlerine bir gram bile taviz vermeyeceğiz dedi.
Bir toplumun ilerlemesinde önemli payı Milli Eğitim camiasının oluşturduğuna dikkat çeken Kaymakam Kenan Aktaş gelişmiş “toplumlarda başarı ortadadır öğretmenlerimizin buraya serpeceği tohum büyük katkı sağlayacaktır Suruç’un algısını değiştirmeye çalışacağız” dedi.
Toplumların gelişiminin sadece Eğitim Öğretim ile orantılı olmadığına dikkat çeken Kaymakam Aktaş bir toplumun gelişimini sağlayacak olan ana unsurların başında insanlık, iyilik, doğruluk nedir bunlar gelir, bunları da öğrencilerimize aşılamamız gerekmektedir. İnsani değeri olmayan kişiler toplumlar ileriye gidemez bizim asil ahlaki değerimiz tarihini matematiğini bilen öğrenciler yetiştirilmesi gerektiğini söyledi
SURUÇ’U ŞANLIURFA BİRİNCİSİ YAPACAĞIZ
Kaymakam Aktaş; Suruç ilçesini başarılarla buluşturmamız gerekiyor. İnşallah 2019 -2020 Eğitim Öğretim yılı Suruç’ta daha başarılı olacak Suruç ilçemizi Eğitim noktasında idarecilerimizin öğretmenlerimizin en önemlisi de öğrencilerimizin gayret ve becerileriyle projelerle Şanlıurfa’nın birincisi yapacağız.
Bunun örneklerini daha önce görev yaptığım yerlerde yaşadım okulumuz fiziki şartlarıyla kötü bir durumda idi ancak her şey yürekte akılda bitiyor İnşallah ilçemizi eğitim noktasında en üst seviyede tamamlayacağız.
2019 2020 Eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyor unutmayalım ki makam kapılarımız vatandaşlarımıza olduğu gibi eğitimcilerimize de sonuna kadar açık tekrar hayırlı uğurlu olsun dedi.
Toplantıda Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla alınacak önlemler ve çalışmalarla ilgili brifing verdi.
Kaymakam Aktaş başkanlığında yapılan toplantıya İlce Jandarma Komutanı Cemil İşbilen, İlçe Emniyet Müdür vekili Komiser yardımcısı Mehmet Sönmez, Merkez İlçe ve köy okullarının müdür ve öğretmenler katıldı, toplantı soru cevap kısmıyla sona erdi. Haber Merkezi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir