“Yaya Güvenliğinin Bekçileriyiz”

2019 Yaya Öncelikli Trafik Yılı kapsamında devletin tüm unsurlarının katılımıyla yaya güvenliğini sağlamak üzere “Yaya Güvenliğinin Bekçileriyiz” sloganıyla etkinlik düzenlendi.

Türkiye’de 81 ilde olduğu gibi, Suruç ilçesinde birçok yaya geçidinde polis ‘trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek’ amacıyla görevlendirildi. Onbirnisan Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerindeki yaya geçidinde gerçekleştirilen etkinlikte İlçe Cumhuriyet Savcısı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, Milli Eğitim Müdürü, Daire Amirleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı polisler tarafından araç sürücülerine trafikte yaya önceliği içerikli broşürler dağıttı.

Suruç Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir etkinlikte yaptığı açıklamada  “2019 yılı yaya öncelikli trafik yılı ilan edildi. Bugünkü etkinliğimiz bu ana çerçevede yapılan etkinliktir, yaya önceliğini vurguladığımız etkinliğimizi ‘Yaya güvenliğinin bekçileriyiz’ sloganıyla gerçekleştiriyoruz. İnsana verilen değeri gösteren bu tür uygulamaların gerçekleştirilmesinde emeği olan ve uygulamaya destek veren değerli bütün kamu kurum ve kuruluşlarımıza ve bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir