• 1 October 2020

TAZİYE EVLERİ TEMİZLENİYOR

 TAZİYE EVLERİ TEMİZLENİYOR

Suruç Belediyesi ilçe genelinde Korona Virüsüne karşı önlemlerini sürdürüyor.
Şanlıurfa Valiliği, İl Hıfzısıhha Karulunca toplum sağlığının sürekli korunmasını da amaçlayan kararlar gereği, 17 Mart 2020 tarihinden itibaren faaliyetleri durdurulan taziye evlerinde Suruç Belediyesi tarafından hijyen çalışması başlatıldı.
Bu kapsamda Suruç Belediyesi Kaymakam ve Belediye Aktaş’ın talimatıyla ilçede faaliyetleri durdurulan 28 taziye evinde temizlik ve gerekli düzenlemeleri çalışmaları başladı.
Ekiplerce Hijyen kurallarına uygun olarak temizlenmeye başlanan taziye evlerinin Halıları kaldırıldı, duvarları boyanmaya başlandı.
Çalışmalar kapsamında taziye evlerinin eksik olan araç gereçleri tamamlanacak. Taziye evlerinde alınan önlemler kapsamında yemek ve çay ikramları da artık yapılamayacak. Gelenekten kaynaklanan acı kahve ikramı ise tek kullanımlık kağıt fincanlarda yapılacak.
Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş ” Korona Virüsüne karşı önlemlerimiz devam ediyor. Bu manada Şanlıurfa Valiliğimiz ve İl Hıfzısıhha Kurulunda alınan kararların tatbikini yapıyoruz. Alınan tüm önlemler sağlığımız için” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir