• 8 August 2020

Feci kazada ölü sayısı 4’de çıktı

 Feci kazada ölü sayısı 4’de çıktı

Suruç ilçesinde minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu 4 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi ise yaralandı.
Suruç ilçesinde geçen hafta otomobil ve yolcu minibüsünün çarpışması sonucu meydana gelen kazada ağır yaralanan Melek Akaltun ve Semra Çelik, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi.
Kaza, akşam Şanlıurfa- Gaziantep yolunun 35’inci kilometresinde meydana geldi. Şanlıurfa’dan Suruç’a yolcu taşıyan Halil Çankaya’nın kullandığı 63 FB 472 plakalı minibüs ile Fevzi Akaltun yönetimindeki 63 AAY 346 plakalı otomobil çarpıştı.
Kazada Melek, Meliha, Kerem, Merve ve Fevzi Akaltun, Osman ile Ali Özşimşek, Asiye ve Ekrem Demir, Semra Çezik, Remzi Kalkan, Yaşar Yüce, Halil Ceylan ile Mübarek Şimşeksoy yaralandı.
Sağlık görevlileri, 14 yaralıyı ambulanslarla Suruç Devlet Hastanesi’ne götürdü. Acil serviste tedaviye alınan yaralılardan Meliha Akaltun ile Asiye Demir, doktorların tüm müdahalelerine rağmen yaşamını yitirdi.
Sağlık durumu kötü olan Melek Akaltun ile Semra Çelik ise tedavi gördüğü Suruç Devlet Hastanesi’nde hayatını yitirdi. Melek Akaltun ve Semra Çezik’in otopsi sonrası yakınlarınca teslim alınan cenazeleri, Suruç’taki aile mezarlığında toprağa verildi. Kazada yaralanan 10 kişinin tedavisine devam edildiği belirtildi. Haber: Halide Öztürk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir