• 14 July 2020

SURUÇLU ÖĞRENCİLERDEN DERECE

 SURUÇLU ÖĞRENCİLERDEN DERECE

Şanlıurfa’da Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün organize ettiği yarışmalarda derece yapan Suruç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir ve İlçe Müftüsü Ali Çam’ı ziyaret etti.
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yapılan Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmasında il 2., Hutbe Yarışmasında il 3. ve Kur’an-ı Kerim’i güzel Okuma yarışmasında il 6. olan Suruç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri; Okul Müdürü Ömer Dağcı öğrencilerden sorumlu öğretmenleri ve dereceye giren öğrenciler önce Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
Ziyarette öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir; “İlçemizi temsilen elde ettiğiniz başarı bütün Suruç’u gururlandırmıştır. Bu yarışmalar sizin daha da kaliteli eğitim ve öğretim almanızı sağlayacaktır. Bu başarıda emeği olan idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. Ziyaret sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü başarılarından dolayı öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.
Suruç İmam Hatip Lisesi Müdürü Ömer Dağcı; “Bizim idare ve öğretmenler olarak yaptığımız gençlerimizin içindeki yeteneği keşfederek onları geliştirmeye yardımcı olmaktır. Hedefimiz her alanda ilçemiz Suruç’u ön plana çıkarmaktır. Spor, Üniversitelere öğrenci kazandırmak, kültürel ve eğitim alanında başarılar elde etmektir. Bunun en güzel örneği Suruç’lu öğrencilerimizin çim hokeyi alanındaki ulusal başarısıdır” açıklamasında bulundu.
Şanlıurfa başarılı olmak büyük bir çaba ve emek karşılığında olduğunu söyleyen İlçe Müftüsü Ali Çam kendilerini ziyaret eden heyete memnuniyetini belirtti. Çam;” Bu çabalarınızın karşılığını hem yüce Allah, hem de halkımız takdir edecektir. İlçemizdeki bazı camilerde Cuma hutbelerini ifa etmeleri, ezan okumalarını sürekli takip ediyorum. Allah başarılarınızı daim etsin” dedi. Haber: Halide Öztürk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir