• 11 August 2020

Seracılığı Geliştirme Projesinde imzalar atıldı

 Seracılığı Geliştirme Projesinde imzalar atıldı

Suruç Belediyesi tarafından “Seracılığın Geliştirme Projesi” kapsaminda Gap Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunulan proje kabul edildi.
Projenin protokolü GAP İdaresi Başkan V. Mehmet Açıkgöz ve Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş arasında GAP İdaresi Başkanlığında imzalandı. GAP Idaresinin 2020 yılı Tarımsal Desteklenmesi programı kapsamında Suruç ilçesinde seracılığa katkı sunulacak. Kabul edilen proje ile Suruç İlçesinde Seracılığın geliştirilmesi, çiftçilerin desteklenmesi ekonomiye ve istihdama yönelik yapılan projenin geliştirilmesi ve uygulanması saglanacak.
Protokol ile ilgili açıklama yapan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş ” Gap İdaresi Başkanlığina sunduğumuz “Seracılığı Geliştirme Projesi ” kabul edildi.Projemizin protokolünü Sayın Başkan Vekilimiz Mehmet Açikgöz beyle birlikte imzaladik.Şahsım ve Çiftçilerimiz adına Sayin Açikgöz’e çalışmalarından ve bilhassa projemize katkilarindan dolayı teşekkür ediyorum “dedi.
Suruc ilçesinde bir çok projenin hayata geçirilmesi için çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan V. Aktaş ” Seracılık projesinden ilk etapta on çiftçimiz faydalanacak” dedi.
Proje ile seracılığı ilçenin geneline yayacaklarını belirten Aktaş ” Bu projedeki amacımız sürdürülebilir tarım teknikleri çerçevesinde ilçede seracılığın yaygınlaştırılması çiftçilerin gelir düzeyinin artırılması, hedefimiz ise gelir getirici tarım ve tarım dışı yeni faaliyet alanlarının ve bunların geliştirilmesi yollarının belirlenmesi ” dedi. Seracılığın katma değeri çok yüksek olduğunu vurgulayan Aktaş , bölgenin potansiyelini tespit etmek adına proje geliştiriyoruz ve bölgedeki hemen her alanda çalışma yapacağız” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir