KORONOVİRÜSÜNE KARŞI ÖNLEMLER ARTTIRILDI

Suruç Belediyesi tarafından Korona virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında ilçe genelinde dezenfekte çalışması yapıldı.
Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın talimatıyla Belediye bünyesinde bay ve bayanlardan oluşturulan ekipler dezenfektasyon çalışmalarına geçen hafta ilk olarak okullarda ve camilerde başladı.
Suruç Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Korona Virisüne karşı ortaklaşa yapılan dezenfekte çalışmalarında İlçe genelinde 66 okul, 692 derslik ve 5 pansiyon, Belediye ve Hükümet Konağı, Cumhuriyet Meydanı, Çarşı Park ve bahçeler, duraklar, oturma bankları Temizlik işleri müdürlüğü dezenfekte çalışması yaptı.
Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V Kenan Aktaş “Ülkemizin genelinde Koronavirüsine karşı gerekli tedbirler alınırken Suruç ilçemizde de zaman kaybetmeden başta eğitim yuvalarımız olmak üzere camilerimizde dezenfekte çalışmalarına başladık ” dedi.
Başkan Aktaş açıklamasında şunları kaydetti “Suruç Kaymakamlığı ve Belediye başkanlığı olarak virüsün dünyada tehlike saçmaya başladığı andan itibaren başta öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz bilgilendirildi. Türkiye’de eş zamanlı olarak hijyen çalışması gerçekleştirdik. Suruç Belediyesi olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa başlattığımız çalışmalarda Cumhuriyet İlköğretim okulundan başlayarak ilçemizdeki bütün okullarımızda dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışması gerçekleştirdik. Halkın yoğun olduğu kurum ve kuruluşlarda ve İlçe genelinde koronavirüs salgınına karşı mücadelemiz aralıksız sürecektir.” açıklamasında bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir