• 8 August 2020

KAYMAKAM AKTAŞ, TRAFİK KAZALARINI ANKARA’YA TAŞIDI!

 KAYMAKAM AKTAŞ, TRAFİK KAZALARINI ANKARA’YA TAŞIDI!

‘Ölümlü Yol’ olarak bilinen Suruç- Şanlıurfa yolunun yatırım programına alınması için Kaymakam ve Suruç Belediye Başkan Vekili Kenan Aktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşeceğini belirterek, “Suruç yolunun yatırım programına alınması için gerekenin yapacağım” dedi.
Ölüm yolu olarak bilinen Şanlıurfa – Suruç arasındaki D 100 Karayolu ile ilgili müjde Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Kenan Aktaş’tan geldi.
Aktaş D 100 Karayolunun ile ilgili talep ve şikâyetlerin çözümü için konuyu Cumhurbaşkanlığı’na taşıyarak Duble yol yapılması için Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile görüştü.
Son günlerde kamuoyunu meşgul eden ve önceki yaşan trafik kazasının ardından gündeme gelen ve yıllardır “ Ölüm Yolu ” olarak bilinen D100 Karayolunun duble yol yapılması için vatandaşlar tepkilerini dile getirilirken konuya duyarsız kalmayan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile bir görüşme yaparak yatırım programına alınması için gerekli girişimlerde bulundu.
Aktaş yaptığı açıklamada “ İlçemiz tarihi İpekyolu olarak bilinen ve Şanlıurfa başta olmak üzere birçok ili birbirine bağlayan ve her gün binlerce başta ağır tonajlı araçlar olmak üzere yoğun bir araç trafiği olan ve stratejik öneme sahip D 100 karayolu üzerinde bulunuyor. Yolun çift şeritli olması trafiğe cevap vermemekle birlikte, beraberinde de maalesef çok sayıda ölümlü kazaları da birlikte getiriyor. N Bu tür kazaların bir daha yaşanmaması ve hem araç trafiğini rahatlatmak hem de “ Ölüm Yolu “ olarak bilinen yolumuzun üzerindeki bu olumsuz algıyı ortadan kaldırmak hem de duble yol yapılması noktasındaki talebimizi Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile telefon görüşmesi yaparak hem de yazılı bir şekilde halkımız adına ilettik. Yaptığımız görüşmelerde konunun da hassasiyetinin bilinmesi hem de artan şikâyetler bilindiği için yatırım programına alınması için teklifte bulunduk. Halkımıza bu konuda müjdeyi vermek isterim. Artık insanlarımızın bile bile ölüme gitmelerini istemiyoruz. Bu yol artık ölüm yolu olarak bilinmeyecek duble yol yapılması için çalışmaları yakından takip edeceğiz “ dedi. Haber Merkezi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir