Gezici Kütüphane yollara çıkıyor

Suruç Hülya Ağan İlkokulu öğretmenlerinin hazırladığı “Okumak Yolda Olmaktır” projesi hayata geçiyor. Atıl durumda tam donanımlı araç bir kütüphaneye çevrilerek köy köy dolaşacak.
Suruç İlçesi Hülya Ağan İlkokulu Öğretmenleri, Abdulkadir Korkmaz, Nusrettin Biçer, Bahri Polat, Edanur Korkmaz, Feyzullah Yılanlı ve Ömer Faruk Kısaoğlu’nun girişimleri sonucu hazırlanan projeyle İlçe Merkezi ve Köylerinde öğrencilere hizmet vermek amacıyla atıl durumda olan aracı donanımlı bir kütüphaneye çevirdiler.
Projede imzası bulunan Öğretmenlerden Abdulkadir Korkmaz; “Köy okullarında okuyan öğrencilerimizin Kütüphaneden faydalanması için, bir aracı gezici Kütüphaneye çevirdik. Suruç’un köylerindeki çocuklara kitap ulaştırmak için yollara çıkacaktır. Aynı zamanda aracın gittiği her köyde zeka oyunları etkinlikleri yapılarak ve çeşitli atölyeler kurulacak. Gezici Kütüphanemizin oluşumunda desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Han Özdemir’e, Okul Müdürü Hüseyin Toy’a teşekkür ediyoruz” dedi.
Haber: H.Öztürk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir