• 14 July 2020

BELEDİYE GENÇLİK MERKEZİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

 BELEDİYE GENÇLİK MERKEZİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Suruç’ta Uzun yıllar Suruç Kütüphanesi ve Sosyal Yardımlaşma Vakfının (SYDV) yardıma muhtaç vatandaşlara hizmet veren hizmet binasında yıkım çalışmalarına başlandı.
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in büyük desteğiyle SYDV eski Hizmet binası Modern bir Gençlik merkezi ve Kitap Kafe yapılıyor.
Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vakfı Kenan Aktaş Eski SYDV Hizmet binasının yapılan incelemelerde riskli bina konumuna girdiğini belirterek, eski hizmet binasının hem yıkılması hem de yerine ilçemize yakışır bir proje ile çalışma başlattıklarını kaydetti. Aktaş yaptığı açıklamada ” İlçemizin nüfus yoğunluğu bakımından çoğunluğunu gençler ve çocuklar oluşturmakta onlara güzel bir eser bırakmak ve Sosyal ve Kültürel çalışmalar yapmak amacıyla buranın gençlik merkezi yapılması noktasında çalışma başlattık sağolsun Sayın Valimiz Abdullah Erin bizlere her konuda destek verdiler. Eski hizmet binamızın yerine Sayın Valimizin verdiği destek ve öncülüğünde Modern bir Gençlik merkezi ve Kitap Kafe yapacağız. Buradan Surucumuza bu önemli projeyi kazandıran Sayın Valimize halkımız adına sonsuz teşekkür ediyorum ilçemize hayırlı olsun ” dedi.
Yıkım çalışmasının yapıldığı binada Suruç Belediye Başkan Yardımcısı Askeri Karakuzu, Başkan Aktaş’a iletmek üzere çalışmaları yerinde inceledi yetkililerden bilgi aldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir