• 11 August 2020

5 İŞÇİ SURUÇ’TA TOPRAĞA VERİLDİ

 5 İŞÇİ SURUÇ’TA  TOPRAĞA VERİLDİ

Adana’nın Sarıçam ilçesinde vinç sepetinden düşerek yaşamını yitiren 5 kişiden 4’ü, Suruç ilçesinde defnedildi.
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir gübre fabrikasında çatı tamiratı yaptıkları sırada kopan vincin sepetiyle birlikte yere çakılarak hayatlarını kaybeden 2 çocuk babası Mustafa Gümüş (37), kardeşi Murat Gümüş (18), 3 çocuk babası Fehmi Kaya (36), Faruk Kaya (18) ve Halil Emrah Aslan’ın (24) cenazeleri, Adana Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsilerinin ardından ailelerine teslim edildi.
Adana’daki otopsi işlemlerin ardından yakınlarına teslim edilen Murat Gümüş, Faruk Kaya, Mustafa Gümüş ve Fehmi Kaya’nın cenazeleri, sabah saatlerinde Suruç ilçesine getirildi. Dilence Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından cenazeler, mahalle mezarlığına defnedildi.
Bu arada cenazelerin toprağa verilişi sırasında Gümüş ve Kaya’nın ailelerinden bazıları baygınlık geçirdi, gözyaşı döktü.
Kazada hayatını kaybeden 2 çocuk babası Mustafa Gümüş’ün aslında ziraat mühendisi olduğu, atanamadığı için 20 gün önce kardeşi Murat ile Adana’daki enişteleri Fehmi Kaya’nın yanına çalışmaya gittiği öğrenildi.
Kazada hayatın kaybeden Faruk Kaya’nın ise liseyi yeni bitirdiği ve üniversiteye hazırlandığı, yaz dönemini değerlendirmek için amcasının yanında çalıştığı belirtildi.
– “Babası yatalak hastaydı, çok zor şartlarda büyüdü ve okudu”
Kazada hayatını kaybeden Gümüş kardeşlerin dayısı Mahir Korkmaz, gazetecilere açıklamasında yeğenlerinin maddi imkansızlıklar ve borçları nedeniyle çalışmak için Adana’ya gittiğini söyledi.
Mustafa’nın imkansızlık içinde üniversiteyi bitirdiğini anlatan Korkmaz, “Yeğenlerim çok çalışkandı. Fakir bir aileydi. Yeğenim evli 2 çocuk babasıydı eşi de hamileydi. Mustafa okulu bitirdikten sonra inşaatlarda çalışıyordu. Babası yatalak hastaydı, çok zor şartlarda büyüdü ve okudu. Buralarda iş bulamayınca Adana’ya eniştesinin yanında gitti. Orada da talihsiz bir olayda hayatlarını kaybettiler. ” diye konuştu.
Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında firma sahibi A.E, taşeron firma yetkilisi H.T. ile vinç operatörü U.P. gözaltına alınmıştı. Haber: H.Öztürk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir