• 11 August 2020

Tüm yurtta Ayasofya sevinci yaşanıyor

 Tüm yurtta Ayasofya sevinci yaşanıyor

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin, Danıştay kararı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı kararla 86 yıl sonra yeniden ibadete açılması tüm yurtta sevinçle karşılandı.
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Suruç Temsilciliği, cuma namazı sonrası Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte Ayasofya diriliş bildirisini okudu.
TÜGVA Suruç İlçe Temsilciliği Sivil, gazetecilere, Ayasofya-i Kebir Camii’nin inşa edildiği tarihten itibaren defalarca şahit olduğu yeniden dirilişlerden birinin yaşandığını belirtti.
Ayasofya-i Kebir Camii’nin dirilişinin Mescid-i Aksa’nın özgürlüğe kavuşmasının habercisi olduğunu ifade eden Toprak, şunları kaydetti: “Ayasofya’nın dirilişi, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların fetret devrinden çıkış iradesinin ayak sesidir. Ayasofya’nın dirilişi, sadece Müslümanların değil onlarla birlikte tüm mazlumların mağdurların ezilmişlerin umut ateşinin yeniden alevlenişidir. Ayasofya’nın dirilişi, Türk milleti, Müslümanlar ve tüm insanlık olarak dünyaya söyleyecek yeni sözlerimiz olduğunun ifadesidir.”dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir