• 14 July 2020

Suruçlu Öğrenciler Hünerlerini Dünyaya tanıtıyor

 Suruçlu Öğrenciler Hünerlerini Dünyaya tanıtıyor

Suruç Saygın Ortaokulu öğrencileri yaptıkları çalışmalar ile ulusal ve uluslararası arenada yarışıyor.

Saygın İlkokulu Uluslararası Türk Dünyası 4. Bilim ve Kültür Şenliği Buluş ve Proje yarışmasında Şanlıurfa ve Suruç’u temsilen 18 ülke ve Türkiye’den katılan ve ilk 100’e kalan proje ile yarıştı.

Suruç Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden yüzlerce çocuğun buluştuğu yarışmada standa bulunan öğrencileri 3 gün boyunca yalnız bırakmadı. Özdemir, İlimizi temsil eden Suruç Saygın Ortaokulu buluşunu ziyaretçilere tanıttı.

Türk Dünyası Bilim Şenliği yarışmasında Okul Öğretmeni Ömer Faruk Yılmaz danışmanlığında Okul Öğrencisi Esra Gündoğdu’nun hazırladığı “Alarm Çalan Akıllı Yatak” projesi ile katılım gösteriyor.

Öte yandan Türk dünyası çocukların bilimsel proje yapma kabiliyetlerinin artırılması, çocukların kaynaşması ve kültürel işbirliğinin güçlendirilmesi, ortaokul seviyesinde okuyan öğrencilerin yeni icatlar yapmaya teşvik edilmesi kapsamında düzenleniyor. Uluslararası Türk Dünyası 4. Bilim ve Kültür Şenliği Buluş ve Proje yarışmasında 4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıfta öğrenim gören öğrenciler katılabildiği yarışmada bu sene “buluş” ve “engellilerin hayatını kolaylaştıracak projeler” olmak üzere iki ayrı kategoride yarışılıyor. Yarışmada dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere toplam 40 bin lira ödül verilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir