SURUÇ 15 TEMMUZ’DA TEK YÜREK

Suruç Kaymakamlığı 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin 3’ncü yıl dönümünde düzenlediği etkinliklerle darbe şehitlerini anarak Vatandaşlarla demokrasi nöbeti tuttu.
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü etkinlikleri kapsamında vatandaşlar 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan Darbe girişiminin üçüncü yılı anısına tüm yurtta olduğu gibi Suruç Cumhuriyet Meydanında Türk bayraklarıyla karşıladı.
Program Sanat Sokakta 15 Temmuz sergi açılışının ardından Cumhuriyet meydanında saat 20:00 başladı.  Saygı duruşu,  istiklal marşından sonra Kuranı Kerim Tilaveti okundu. Gece saat 00:13’ü gösterdiğinde Merkez ve Köylerdeki tüm Camilerde sela okundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması Suruç Cumhuriyet Meydanında canlı olarak yayınlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “15 Temmuz, Türk milletinin yeniden dirilişinin, şahlanışının, iradesine yönelik saldırılar karşısında tekrar kıyama kalkmasının adıdır. Bu milletin huzurunu kaçıranlar karşılarında bizleri bulacak, ordumuzu bulacak, polisimizi bulacak, güvenlik korucularımızı bulacak.” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”15 Temmuz asla unutulmayacak ve unutturmayacağız, o bizim için bir tarihe kayıttır. O gece ülkemize ihanet eden, milletimize kurşun sıkan katiller en ağır cezalara çarptırılıyor. Evelallah bu topraklarda 15 Temmuz ruhu ayakta oldukça, Türkiye’yi yolunan alıkoyabilecek hiçbir güç yoktur.” şaklinde konuştu.
Suruç 15 Temmuz demokrasi nöbetine Suruç Kaymakamı Tarık Açıkgöz, Cumhuriyet Savcısı, Milli Eğitim Müdürü, Askeri Personel, Emniyet Müdürü, Resmi daire amirleri, sivil toplum Kuruluşları üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Özdemir 15 Temmuz Şehitleri anma Mesajı yayınladı.
Mesajında; “Yüce milletimiz tarihte olduğu gibi 3 yıl önce 15 Temmuz akşamı yine hainlere, çetelere, Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanlarına unutamayacakları bir ders vermiştir.
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun” açıklamasında bulundu.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir