• 1 October 2020

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

 MUHTARLAR GÜNÜ  KUTLANDI

19 Ekim Muhtarlar Günü, Suruç Atatürk Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.
Çelenk sunma programına Suruç Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Han Özdemir, Suruç Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Gündoğdu ve Muhtarlar katıldı.
Suruç Muhtar Derneği Başkanı Hüseyin Gündoğdu tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.
Suruç Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Gündoğdu yaptığı konuşmada; “Köylerimiz ve Mahallelerimize kamu kaynağının aktarılması hususunda birinci derece sorumluluk bilinciyle görevi başında bulunan muhtarlarımızın hizmetlerin hatırlanması, sorunlarının konuşulması ve sorunlarına çözüm üretilmesi düşüncesiyle, ülkemizde ilk muhtarlık teşkilatının kurulduğu gün olan 19 Ekim 1829’un yıl dönümü, 2015 yılından itibaren “Muhtarlar Günü” ilan edilmiştir.
Bu vesile ile Vatandaşlarımız ile Devletimiz arasında bir köprü vazifesi görerek, kamu hizmetin köylerimize ve mahallelerimize hızlı, etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenen Suruçlu muhtarlarımız başta olmak üzere, tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
Törenin ardından Suruç Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz Muhtarları Belediye binasında kabul ederek hatıra fotoğrafı çekti. Haber: H.Öztürk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir