• 1 October 2020

KORONAVİRÜSE KARŞI EN KAPSAMLI DENETİM

 KORONAVİRÜSE KARŞI EN KAPSAMLI DENETİM

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan AKTAŞ Coronavirüs (Covid – 19) tedbirleri kapsamında İlçemiz esnaflarını ” Hepimiz için Sağlık ” Sloganı ile denetledi.
” Hepimiz için Sağlık ” Sloganı ile yaptığı denetlemelerde özellikle vatandaşlarımızın yoğun alışverişte bulunduğu ekmek fırınları, market ve manavları denetleyerek, çalışanların ve vatandaşların sosyal mesafe kuralına uyulması yönünde uyması gereken kuralların bilgilendirmesini yaparak, maskesi olmayan vatandaşlara da maske dağıtımı yaptı.
Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş Yaptığı açıklamada; ‘’ Hepimiz için sağlık ilkesi doğrultusunda ve Sayın İçişleri Bakanlığımızın talimatı ve genelgesi doğrultusunda, Suruç’umuzda hem maske denetimi hem vatandaşımızı uyarıcı, rehberlik edici noktada ziyaretlerde bulunduk.’’
Aktaş; ‘’ Şunu Açıkça söyleyebilirim hakikaten Suruç’umuzda maske ve fiziki mesafe konusunda büyük oranda uyulduğunu görmekteyiz. İnşaallah ülke çapında, il çapında ve ilçemi çapında hem maskeye hem fiziki mesafeye, hijyene uyulduğu takdirde inşallah Covid-19 denilen bu virüs belasından en kısa zamanda inşaallah kurtulacağız. Bu ümitle çalışıyoruz bu ümitle Suruç olarak birlikteyiz biriz.’’ Dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir