• 11 August 2020

FAKIBABA SURUÇ’TA

 FAKIBABA SURUÇ’TA

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa’nın ardından Suruç’a gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Bakan Fakıbaba ilk olarak Suruç ilçesinde Kaymakam Tarık Açıkgöz’ü ziyaret ederek ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.
Ziyareti sırasında Bakan Fakıbaba’ya Kaymakam Tarık Açıkgöz ziyareti anısına hediye takdim edildi.
Bakan Fakıbaba’yı Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri ve İbrahim Halil Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ak Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Nuri Öztürk ve bazı bürokratlar eşlik etti. Kaymakamlıkta Kaymakam Vekili Tarık Açıkgöz’den Suruç hakkında brifing alan Bakan Fakıbaba, Suruç’un aldığı yatırımların memnuniyet verici olduğunu belirtti. Kaymakamlıkta bir süre daha devam eden görüşmenin ardından Bakan Fakıbaba ve Vali Erin beraberindekilerle Cumhuriyet meydanındaki esnafı ziyaret etti. AK Parti İlçe Başkanlığını da ziyaret eden Fakıbaba Parti bürosunda Başkan Naif Bülbül tarafından karşılandı. Cumhuriyet Meydanından Suruçlu vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Bakan Fakıbaba daha sonra Suruç Belediyesi konferans salonunda muhtarlarla yapılacak olan toplantıya geçti.
Suruç Belediyesi konferans salonunda muhtar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle tek tek konuşup taleplerini dinleyen Bakan Fakıbaba; Bütün sorunların çözümü inanç ve iradedir. Bu iradeye sahip İl yöneticilerimiz ve Milletvekillerimizle talepleri karşılayacağımıza inanıyorum” dedi. Haber: H.Öztürk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir