15 Temmuz şehitleri anısına mevlit okutuldu

Suruç ilçesinde, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Ulu Camisi’nde mevlit programı düzenlendi.

Etkinliğe, Suruç Kaymakamı Tarık Açıkgöz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir, Emniyet Mensupları, kamu kurum müdürleri ve askeri erkan katıldı. 15 Temmuz şehitleri için okutulan mevlidin ardından vatandaşlara ikramda bulunuldu.

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminde 251 vatandaş şehit oldu. Öğle namazı öncesinde okunan mevlitin ardından 15 Temmuz Şehitleri için dualar edildi.

Özdemir; Milletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanlarına unutamayacakları bir ders vermiştir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir bir mesaj paylaştı.

Mesajında; “Yüce milletimiz tarihte olduğu gibi 3 yıl önce 15 Temmuz akşamı yine hainlere, çetelere, Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanlarına unutamayacakları bir ders vermiştir.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Bugün hain kalkışmanın yıl dönümünde Astsubay Ömer Halis Demir gibi kahramanlarımızı anıyor ve demokrasi nöbetinde vazifemizi yerine getiriyoruz.

Vatanımız için şehadet şerbetini içen 249 şehidimize ve gazilerimize Milletçe ağlıyoruz. Şehitler Ölmez vatan bölünmez” açıklamasında bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir